مخالفان ترامپ برای سومین شب پیاپی تظاهرات کردند

Your video will begin in 5

Thanks! Share it with your friends!

You disliked this video. Thanks for the feedback!

Added by EuronewsPersian
103 Views
تظاهرات مخالفان دونالد ترامپ، رئیس جمهور منتخب آمریکا برای سومین شب پیاپی در برخی شهرهای ایالات متحده ادامه یافت.
تظاهرات در نیویورک آرام گزارش شده و گفته می شود تعداد شرکت کنندگان نیز نسبت به شب های قبل کمتر بوده است.
تظاهرات کنندگان در آتلانتا اما حضوری چشمگیرتر داشتند و به گفته پلیس معترضان پرچم آمریکا را نیز آتش زدند.

White folks just burned a USA flag on MLK and Washington. #AtlantaProtest#DumpTrump pic.twitter.com/gc3EIwQicT— a (@Philosavery) November 12, 2016

معترضان در میامی نیز که اغلب جوانان بودند، یکی از بزرگراه های اصلی شهر را مسدود کردند و شعار دادند که ترامپ رئیس جمهور ما نیست.

A #notmypresident protest shuts down Miami’s MacArthur Causeway. Watch live on MiamiHerald Facebook pic.twitter.com/riL4fufYEK— Alex Harris (harrisalexc) November 12, 2016

در شهر واشنگتن نیز معترضان برای سومین شب نیز به خیابان آمدند. گروهی از معترضان با حضور در تونلی مانع از حرکت خودروها شدند و با حرکت بین خودروها شعار دادند که ترامپ را به عنوان رئیس جمهور آمریکا نمی پذیرند.

Protesters inside a tunnel in Washington, DC chanting their rejection of #DonaldTrump pic.twitter.com/adDPZqly1A— Alexander Rubinstein (@AlexR_DC) November 12, 2016

ترامپ: بخش هایی از برنامه نظام بهداشتی اوباما را پسندیدم

دونالد ترامپ رئیس جمهور منتخب آمریکا روز جمعه در گفت و گو با روزنامه وال استریت ژورنال اعلام کرد که احتمال می دهد بخش هایی از برنامه نظام بهداشتی باراک اوباما را حفظ کند. آقای ترامپ در طول مبارزات انتخاباتی بارها وعده داده بود که این برنامه را لغو می کند.

وی تاکید کرده که پس از دیدار و گفت وگویی که با باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا در کاخ سفید داشت، تصمیم دارد چند بخش اصلی این را برنامه را که مورد پسندش است، حفظ کند.

آقای ترامپ همچنین هدایت تیم انتقالی خود را به مایک پنس، معاون خود سپرد. بر این اساس کریس کریستی، فرماندار ایالت نیوجرسی به عنوان معاون در این تیم همکاری خواهد کرد. گفته می شود، سه تن از فرزندان آقای ترامپ نیز در تیم انتقال قدرت همکاری دارند.
Category
News
Tags
مخالفان

Post your comment

Sign in or sign up to post comments.

0 Comments

Be the first to comment

advertisement